ادویه کباب ترکی

کباب ترکی، تکه های گوشتی است که بر روی هم سوار شده و در مجاورت آتش می چرخد از آن رو به آن دونر کباب یعنی کباب چرخنده نیز گفته می شود. این غذا که زادگاهش ترکیه است در سالهای اخیر در کشور ایران نیز از محبوبیت قابل توجهی برخوردار شده است. برای اینکه شدت این محبوبیت را بفهمید بهتر است یکی از شب های جمعه فصل بهار یا تابستان سری به خیابان ستارخان و دونر نشاط بزنید تا جمعیت حاضر در آن محل ادعای ما را تائید کند.

علاوه بر طعم ذاتی کباب ترکی که خوب است سس و ادویه کباب ترکی میتواند خوشمزگی آن را دو چندان کند. در مطلبی جداگانه درباره سس کباب ترکی صحبت کردیم. در این مطلب کوتاه میخواهیم راجع به ادویه کباب ترکی حرف بزنیم.

ادویه کباب ترکی

در کل میتوان یک میکس خوب از ادویه جات متنوع را برای غذاهای ترکی تجویز کرد. ادویه هایی که ته مزه ای نسبتا تند دارند و با مزاج ترک زبانان سازگاری خوبی دارد. ناگفته نماند که استفاده از این ادویه در کباب ترکی می تواند طعم و مزه دلنشینی به آن بدهد. این ادویه هم مناسب دونر کباب های خانگی است و هم مناسب دونر کباب های رستورانی و فست فودی .

ترکیبات ادویه :

پودر سیر : ۴ قاشق

پودر فلفل قرمز : ۱۲ قاشق

پودر زیره ۲: قاشق

پونه : ۱ قاشق

نمک : ۲ قاشق

نعناع خشک : ۶ قاشق

دارچین : ۴ قاشق

فلفل سیاه : ۱ قاشق

طرز تهیه ادویه کباب ترکی

تمام مواد بالا را در یک میکسر خوب ریخته و چندین بار به خوبی مخلوط کنید تا ترکیبی یک دست بوجود آید. پودر بدست آمده را در یک ظرف (شیشه ای ) مناسب ریخته و هنگام طبخ دونر کباب و یا حتی سایر غذاهای ترکی به میزان مناسب مصرف کنید.

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه