معرفی انواع کباب های عربی

 

در این مطلب قصد داریم در مورد انواع کباب های عربی صحبت کنیم. هریک از غذاهای عربی روایت و داستانی خاص از اصالت یک قوم عظیم را دارند. غذاهای عربی تنوع بسیار زیادی دارند و اگر بخواهید سفره ای از غذاهای عربی بچینید انتخاب های گسترده ای از طعم و مزه و غذا خواهید داشت.

 

فرهنگ غذایی کشورها یکی از مهمترین شناسه و شاخص ها جهت پی بردن به اصالت و فرهنگ آن ملت است. وقتی می خواهید به کشوری سفر کنید در مورد معروف ترین غذاهای آن تحقیق می کنید زیرا این موضوع برایتان هم جالب است و هم اهمیت دارد. برخی غذاها به قدری معروف هستند که بعضی مواقع آرزو می کنیم لقمه ای از آن بخوریم.

 

کباب

یکی از پرطرفدارترین و معروف ترین غذاها در بین مردم خاورمیانه کباب است. کباب ها انواع مختلفی دارند و در هر کشور متناسب با فرهنگ غذایی آن، این غذای اصیل و خوش طعم را درست می کنند. به طور کلی کباب از گوشت قرمز گاو، گوسفند و گوساله تهیه می شود اما در برخی مناطق از گوشت سفید مانند گوشت مرغ نیز برای تهیه کباب استفاده می شود.

 

 

معرفی انواع کباب عربی

 

 

 

کباب به حدی محبوب است که آوازه ی آن تا اروپا هم رفته و بسیاری از مردم در کشورهای غربی به این غذای لذیذ علاقه مند هستند. اعراب قومی هستند که به غذا و خوراکشان بسیار اهمیت می دهند. این قوم غذاهای فوق العاده متنوع و لذیذی دارند. همانطور که گفته شد کباب ها یکی از معروف ترین غذاهای اعراب هستند که انواع مختلفی دارند. در ادامه به بررسی برخی از انواع این غذای خوشمزه خواهیم پرداخت.

 

 

انواع کباب عربی

در این مقاله سعی داریم ۴ نوع کباب عربی را به شما معرفی کنیم:

 کباب شووا

کباب شووا یکی از محبوب ترین غذاهای شیخ های عرب است. این کباب در میان اعراب با نام ترکی قوزی یا قوزو(بره) شناخته می شود. از این کباب برای مناسبت های خاصی مانند عید فطر و … استفاده می شود. در کشور عمان برای روز اول عید کباب شووا تهیه کرده و در روز دوم و سوم آن را می خورند به دلیل اینکه طرز تهیه آن بسیار زمانبر است.

 

برای تهیه قوزی از گوشت شتر، بره و یا بز استفاده می کنند. ابتدا باید گوشت را با استفاده از ادویه های مختلف طعم دار نموده و سپس داخل برگ نخل و یا موز بپیچند. در گذشته رول آماده را داخل تنور می گذاشتند و به مدت دو الی سه روز آرام آرام کباب می کردند اما امروزه از گاز فر برای انجام این کار استفاده می شود.برای اطلاع از فواید گوشت به مقاله خواص انواع گوشت  مراجعه نمایید.

 

اگر برای تهیه این کباب از گوشت بره استفاده شود باید وزن آن ۴ الی ۶ کیلوگرم بوده و خیلی کوچک و نارس نباشد زیرا طعم جالبی نخواهد داشت. این روش کباب کردن ممکن است کمی عجیب و غریب به نظر برسد اما طعمی فوق العاده به گوشت می دهد.

 

 

معرفی انواع کباب ترکی

 

 فیله کباب عربی

برای تهیه فیله کباب عربی از فیله مرغ استفاده می شود. این کباب نیز در بین اعراب بسیار محبوب است و طعم بی نظیری دارد. فیله مرغ با آبلیمو، انواع ادویه، زعفران و ماست طعم دار شده و سپس داخل روغن سرخ می شود.

 

 

جوجه کباب عربی

جوجه کباب غذایی خوش طعم و لذیذ است. کمتر کسی می تواند از این غذای خوشمزه چشم پوشی کند. در ایران جوجه کباب نوعی غذای مجلسی به شمار می رود و طرفداران زیادی دارد. روش طبخ این غذای خوش طعم در بین ملل مختلف متفاوت است. اعراب برای تهیه جوجه کباب از لیمو ترش، ماست، فلفل و نمک استفاده می کنند.

 

 

 کباب عربی گوشت و بادمجان

کباب گوشت و بادمجان در بین اعراب طرفداران زیادی دارد. به این غذا شامی کباب عربی نیز گفته می شود. این کباب معمولاً با ماست و خیار و سس سیر عربی سرو می شود که طعم فوق العاده ای دارد. شما فقط ۴۰ دقیقه زمان نیاز دارید تا این غذای خوشمزه را درست کنید پس اگر هنوز تصمیمی برای شام یا ناهار نگرفته اید دست به کار شوید و این کباب بی نظیر و مقوی را درست کنید.

 

 

معرفی انواع کباب عربی

 

 

 

سخن آخر
معماری، سنت ها، لباس های ملی و غذاها شناسه هایی هستند که نشان دهنده ی اصالت یک ملت می باشند. در این بین غذاها اهمیت ویژه ای دارند و در واقع می توان گفت در بین شاخص ها مهمتر از بقیه هستند.

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه