آیا کباب ترکی جزء غذاهای محبوب جهان است؟

 

در گوشه گوشه جهان غذاهای مختلفی وجود دارد که هرکدام برای مردم آن جا محبوب و پرطرفدار هستند. اما تعداد کمی غذاست که هم محبوب و هم مشهور در جهان است. می توان گفت که کباب ترکی یکی از محبوب ترین غذاهای دنیا است، که البته مشهور هم می باشد.

 

غذا خوردن یکی از عمده ترین لذت های دنیا است. این لذت یکی از اصلی ترین و اساسی ترین نیازهای انسان نیز هست. غذاها بسیار متنوع هستند و هر کشوری غذای مخصوص به خود را دارد.

هریک از کشورها متناسب با ذائقه مردم خود که از فرهنگ، اقتصاد و جغرافیا نشأت می گیرد از مواد مختلف به روش و شکل خاصی استفاده می کند. غذا خوردن لذتی بکر است که هرقدر هم تکرار شود باز شوق اولیه را دارد.

به جرأت می توان گفت یکی از جاذبه های هر کشوری غذاهای مخصوص آن است. گردشگران وقتی به سایر کشورها سفر می کنند ترجیح می دهند غذاهای متعلق به آن سرزمین را تجربه کنند.

 

کباب ترکی محبوب

 

 

با پیشرفت تکنولوژی و همگانی شدن اینترنت مشاغل جدیدی ایجاد شدند که یکی از آن ها فودبلاگری است. افرادی که غذاهای مختص کشورهای مختلف را امتحان کرده و در مورد طعم و مزه ی آن با کاربران و بینندگان صحبت می کنند و برخی از این افراد حتی به تبلیغ رستوران ها نیز می پردازند. غذا بخورید و پول دربیاورید، چه شغل لذت بخشی!

 

غذاهای محبوب جهان

در این میان برخی از غذاها به دلایل مختلفی از جمله در دسترس نبودن مواد اولیه آن ها در سایر نقاط دنیا شهرت جهانی پیدا کرده اند. پس خلاقیت و انتخاب محلی هر کشوری در برخی موارد با استقبال جهانی روبرو شده و تبدیل به پلی برای برقراری ارتباط میان انسان های روی کره ی زمین می شود. برخی از غذاها مانند پاستا که مواد اولیه آن در هر نقطه ای از دنیا پیدا می شود به دلیل طعم خاص و همه پسند محبوب شده اند.

 

غذاهای محبوب جهان

 

طبق تحقیقات و نظرسنجی های انجام شده غذاهای غربی در کشورهای مختلف رواج بیشتری دارند اما در چند سال اخیر غذاهای آسیایی نیز توانسته اند جایگاه خوبی در دنیا کسب کنند. برخی غذاهای آسیایی در سراسر دنیا معرفی شده و پرطرفدار هستند.

کباب ترکی یکی از محبوب ترین غذاهای دنیا

در بین تمامی غذاهای غربی مانند پاستا، پیتزا و … کباب ترکی توانسته جایگاه ویژه ای در سطح بین المللی کسب کند. کباب ترکی یا دونر کباب یکی از محبوب ترین و البته سالم ترین غذاهای آماده دنیا است. همانطور که گفته شد این غذای ترکیه ای طرفداران زیادی در دنیا دارد. یکی از کشورهایی که این غذا در آن محبوبیت فراوان و اهمیت ویژه ای دارد، آلمان است.

 

کباب ترکی محبوبترین غذاهای جهان

 

چندین سال است که کباب ترکی پا به ایران گذاشته و جایگاه ویژه ای در بین مردم پیدا کرده است. این غذای لذیذ اکنون طرفداران فراوانی در ایران دارد. کباب ترکی از غذاهای سرخ و سوخاری و سایر غذاهایی مانند سوسیس و کالباس بسیار سالم تر است.

آیا این غذای محبوب جزو غذاهای سالم نیز هست؟

کباب ترکی معمولاً از گوشت های قرمز و سفید تهیه می شود. گوشت ها جزو اجزای اصلی برنامه غذایی روزانه انسان بوده و باید تنوع آن ها در برنامه های غذایی روزانه، هفتگی و ماهانه رعایت شود. گوشت قرمز به دلیل دارا بودن چربی های اشباع باید با حداقل مقدار چربی تهیه و پخته شود.

کباب ترکی تهیه شده از گوشت قرمز به دلیل اینکه فاقد فیبر می باشد بهتر است با سبزی و صیفی جات مصرف شود. این مواد به دلیل دارا بودن فیبر بالا از یبوست جلوگیری کرده و به حرکات دودی دستگاه گوارش کمک می کنند. زمان ماندگاری مواد آسیب رسان گوشت قرمز در دستگاه گوارش با مصرف سبزیجات کاهش می یابد در نتیجه احتمال آسیب های گوارشی کمتر خواهد شد.

 

کباب ترکی محبوب ترین غذاهای جهان

 

در اکثر رستوران ها کباب ترکی با سالاد کاهو سرو می شود و هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد. همانطور که گفته شد این غذا یکی از سالم ترین غذاهای دنیا است که مانند هر غذای دیگری باید به اندازه مصرف شود. مصرف بیش از حد هر ماده ی غذایی مضر است و کباب ترکی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه